18 wrzesień 2014

Kampania Ciśnienie na życie po raz kolejny w Starogardzie Gdańskim

Już 20 września na Rynku w Starogardzie Gdańskim odbędą się obchody Dnia Serca. Z tej okazji mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich, badań profilaktycznych oraz atrakcji sportowych. Wydarzenie zgodnie z ideą Światowego Dnia Serca ma na celu promocję profilaktyki chorób układu krążenia. Dlatego na miejscu nie zabraknie przedstawicieli kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy już po raz kolejny zbadają ciśnienie tętnicze krwi oraz sprawdzą wiek serca mieszkańców Starogardu.
REKLAMA

Dzień Serca w Starogardzie Gdańskim organizowany jest już po raz czwarty. Zgodnie z ogólnoświatową ideą wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. W tym dniu na Starogardzkim Rynku będzie można skorzystać z licznych atrakcji, ale przede wszystkim skontrolować swoje zdrowie pod kątem układu krążenia. 

Po raz kolejny wydarzenie wesprą także organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie”. W specjalnie przystosowanym namiocie kampanii mieszkańcy Starogardu będą mogli bezpłatnie sprawdzić ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca. Dodatkowo wykwalifikowany personel medyczny udzieli porad z zakresu chorób układu sercowo- naczyniowego. 

Aplikacja „wiek serca” pozwoli sprawdzić, czy u badanej osoby istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru niedokrwiennego mózgu. Pojawia się ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na zdrowszy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie niwelował czynniki ryzyka zawału serca i udaru mózgu, takie jak nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.

„Przekonanie osób z grupy ryzyka do działań profilaktycznych to wielka szansa zmniejszenia wskaźnika przedwczesnej umieralności wciąż aktywnych osób poniżej 65 roku życia, który pomimo nowoczesnej medycyny należy w Polsce wciąż do najwyższych w Europie. Możliwość wykonania badania oraz konsultacji jego wyniku w miejscu codziennej aktywności, to istotna wartość naszej kampanii „Ciśnienie na życie” – komentuje prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie".

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie

kiedy
2020-02-29 16:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 18:00
miejsce
Skarszewskie Centrum Sportu,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-11 18:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany