21 październik 2014

Przedwyborczej gorączki szał

fot. wikimedia commons, na licencji 3.0
Już niebawem wybory samorządowe. 16 listopada zdecydujemy, kto będzie nas reprezentował przez kolejne 4 lata. Wielu z nas już przegląda listy kandydatów na naszych przedstawicieli. Czasem zastanawiamy się, czy dana osoba powinna znaleźć się na liście. Postanowiliśmy odpowiedzieć na łamach portalu na pytanie naszego czytelnika.
REKLAMA

Do naszej Redakcji dotarła widomość, odnośnie kandydatów na radnych. Czytelnik zastanawiał się nad tym, czy w wyborach samorządowych mogą startować osoby pracujące na codzień w służbach mundurowych. W społeczeństwi istnieje bowiem przekonanie o apolityczności ludzi noszących mundury. Jednak nie jest to do końca prawda.  

Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie do tego, by policjant startował w wyborach samorządowych. Ustawa o policji mówi wyraźnie jedynie o tym, że przedsawiciele jej organów nie mogą być członkami partii politycznych. Nie ma jeednak żadnego odniesienia do bycia np. radnym w Radzie Miasta. Kandydat nie musi być członkiem partii by startować z jej listy wyborczej. Osobie, która nie jest związana z żadną partią i organizacją, a chciałaby wystartować w wyborach pozostaje start z listy kandydatów istniejących komitetów wyborczych.

Wobec tego odpowiedź na pytanie Pana Mirosława o to czy policjant może kandydować na radnego odpowiadamy tak, nie ma ku temu żadnych przeszkód. 

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie

kiedy
2020-02-29 16:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 18:00
miejsce
Skarszewskie Centrum Sportu,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-11 18:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany