15 lipiec 2014

Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

fot. Nadesłane
16 sierpnia w Inwałdzie odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Główną nagrodą dla najlepszej pary jest sponsorowany wyjazd do Finlandii na mistrzostwa świata w Sonkajarvi.
REKLAMA

W zawodach może wziąć udział każdy kto ma duże poczucie humoru i nie boi się wyzwań. Reguły zawodów są bardzo proste: własna lub pożyczona żona w wieku powyżej 17 lat o wadze minimum 49 kilogramów (lżejsze zawodniczki zostaną odpowiednio dociążone). Zawodnik w jak najkrótszym czasie musi pokonać tor przeszkód o długości 253,5 metra. Trasa składa się z dwóch suchych przeszkód oraz jednej wodnej o głębokości około jednego metra.  Konkurencja rozgrywana jest również w dwóch innych kategoriach: 100 metrowy sprint oraz drużynowo (trzech zawodników niesie żonę na zmianę). 
Organizatorzy przewidują również przyznanie nagrody specjalnej dla pary, która będzie najciekawiej ubrana.

Najważniejszym punktem regulaminu zawodów jest dobry humor i wyśmienita zabawa.  „Pary smutne i zestresowane komisja zawodów może nawet zdyskwalifikować” – żartuje dyrektor zawodów Marek Gawęda. 

Fiński organizator mistrzostw udziela wskazówek jak zostać mistrzem: „Trenuj noszenie żony o każdej porze dnia i w każdym możliwym miejscu - w wannie, w supermarkecie czy na placu zabaw. Częsty trening zwiększy szansę na zwycięstwo a także wzmocni związek partnerski”.
Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeń do zawodów oraz dane kontaktowe można znaleźć na stornie www.noszeniezon.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31 lipca.

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie

kiedy
2020-02-29 16:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 18:00
miejsce
Skarszewskie Centrum Sportu,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-11 18:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany