Ceny mieszkań w 2019 – za mniej niż 150 tys. zł też można kupić mieszkanie

Jak wyglądają ceny mieszkań w Polsce? Między 200 i 300 tys. zł, czasem - w zależności od możliwości finansowych i stawek na lokalnym rynku - nawet 400 tys. zł i więcej. Mniej więcej tyle trzeba dzisiaj liczyć, jeśli chce się kupić mieszkanie. Co mają zrobić Ci z nas, którzy tyle nie mają i nie mają takiej zdolności kredytowej?
Koronawirus
pomorskie
711
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Tanie mieszkania – czy takie jeszcze istnieją?

Rodziny lub osoby o mniejszych dochodach i zdolności kredytowej również mogą znaleźć coś dla siebie. Choć ofert tanich mieszkań nie ma dzisiaj zbyt wiele, to jednak na każdym z 5 głównych rynków mieszkaniowych można znaleźć chętnych do oddania swojego lokum np. w cenie do 150 tys. zł. Poniżej przedstawiliśmy oferty kupna-sprzedaży najtańszych mieszkań w cenie do maksymalnie 150 tys. zł, na 5 głównych rynkach mieszkaniowych w Polsce.

Ceny mieszkań w Warszawie

W Warszawie na najtańsze mieszkanie wystarczy już 109 tys. zł. Za tą kwotę można zostać właścicielem 24-metrowej kawalerki na Woli z przeznaczeniem do remontu. „Do remontu” to dwa słowa klucze w przypadku lokali mieszkalnych w tej cenie. Za takie pieniądze nie można bowiem spodziewać się dzisiaj dużego apartamentu o podwyższonym standardzie. Drugiej warszawskiej kawalerce zlokalizowanej w kamienicy na Pradze Północ, za którą trzeba zapłacić już równe 150 tys. zł, także potrzebna jest rewitalizacja.

Jak wyglądają ceny mieszkań w pozostałych polskich miastach?

W pozostałych miastach ceny kształtują się w przedziale od 100 tys. zł do 144 tys. zł. Najtańsze M za 100 tys. zł bez jednego złotego jest wystawione na sprzedaż we Wrocławiu. Jest to jeden z 12 lokali mieszkalnych, jakie powstały po podzieleniu mieszkania o powierzchni 205 mkw. i, co najważniejsze, jest umeblowany, w dobrym stanie i nadaje się do zamieszkania od ręki.

W Gdańsku obecnie dostępna jest jedna nieruchomość mieszkaniowa w cenie do 150 tys. zł. Stawka wynosi 144 tys. zł za lokal o metrażu 27,6 mkw. i, jak sugeruje obecny właściciel, jego rozkład umożliwia podział na 3 oddzielne pokoje.

Oferta sprzedaży mieszkań w cenie całkowitej do 150 tys. zł

Opracowanie Twoje-miasto.pl dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom

Niskie ceny a mieszkania do remontu

Oczywiście niska cena wynika bezpośrednio z cech nieruchomości. Zazwyczaj mniej trzeba zapłacić za lokale do remontu, jednak w tym przypadku do całkowitych kosztów trzeba doliczyć jeszcze koszty rzeczonych napraw.
Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom dodaje, że na rynku nieruchomości cuda się nie zdarzają, jeśli mieszkanie jest oferowane po cenie wyraźnie niższej od średniej rynkowej, to zwykle wynika to z jego standardu, niezbyt korzystnej lokalizacji, usytuowania w budynku np. w suterenie i, przede wszystkim, niskiego metrażu. Może być to również efektem kiepskiego stanu technicznego całego budynku lub nieprzyjemnego sąsiedztwa, które dotąd skutecznie odstraszało dotychczasowych chętnych na lokum.

Autor:
Jarosław Mikołaj Skoczeń, redaktor naczelny Twoje-Miasto.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
711
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie

kiedy
2020-11-07 16:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-07 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-12 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-15 17:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany