ZABRALI KLUCZYKI PIJANEMU KIEROWCY I POWIADOMILI POLICJĘ!

Podczas minionego weekendu właściwą reakcją wykazali się mieszkańcy powiatu starogardzkiego, którzy udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Świadkowie widząc jadące wężykiem auto, przy nadarzającej się okazji zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy, a o całym zdarzeniu natychmiast powiadomili policję.
Koronawirus
pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W minioną niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wolny Dwór w gminie Skarszewy, gdzie świadkowie zauważyli jadącego wężykiem volkswagena. Gdy kierowca tego auta zatrzymał się na parkingu przed sklepem, mieszkańcy Skarszew bez chwili wahania zabrali mu kluczyki od auta i o całym zdarzeniu powiadomili policję.

Stróże prawa zbadali trzeźwość 45-letniego kierowcy i ustalili, że ma on prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali przestępcy drogowemu jego uprawnienia. Teraz mieszkaniec Skarszew za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie odpowiedzialność karną. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci każdego dnia reagują na łamanie prawa, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń. Jednakże, jak widać na powyższym przykładzie, niezwykle ważna jest także dobra współpraca ze społeczeństwem, za którą dziękujemy. Zwracamy się również do wszystkich innych, przypadkowych świadków o podobne działanie. Najczęściej wystarczy jeden telefon, aby nie dopuścić do tragedii i uratować czyjeś życie.

Jak widać pomimo apeli, akcji i organizowanych przez policjantów programów prewencyjnych są jeszcze kierowcy, którzy po alkoholu siadają za kierownicą nie pamiętając o tym, że nawet niewielka jego ilość w znacznym stopniu ogranicza ich koncentrację i refleks. Taka bezmyślność to obraz skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy. Ważna jest jednak, w tej sytuacji postawa naocznych świadków, którzy widząc pijanego kierowcę natychmiast zareagowali i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Dzięki nim policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego pijanego kierowcę.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie

kiedy
2020-11-07 16:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-07 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-12 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-15 17:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany