STOSUJMY SIĘ DO ZASAD I OBOSTRZEŃ, DBAJMY O ZDROWIE NASZE I NAJBLIŻSZYCH

fot. KPP w Starogardzie Gdańskim
Przed nami kolejny majowy weekend, w czasie którego dla naszego wspólnego bezpieczeństwa musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się covid-19. Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie zwalnia nas z przestrzegania pozostałych nakazów. Jeśli zlekceważymy zasady bezpieczeństwa, musimy liczyć się z wysokimi mandatami, a nawet karą administracyjną. Pamiętajmy, że wirus jest groźny, a ryzyko zarażenia wciąż wysokie. Dbając o życie i zdrowie własne oraz osób nam najbliższych, stosujmy się do przepisów i zaleceń.
Koronawirus
pomorskie
667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność, rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Pomimo poluzowaniu części obostrzeń, pamiętajmy, że wirus wciąż jest groźny i nie stosując się do zasad higieny i bezpieczeństwa, możemy się nim zarazić. Przed nami kolejny majowy weekend z cowid-19.Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu -zachowanie 2 metrowej odległości od innych przechodniów oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

Stosowanie się do powyższych zaleceń jest każdego dnia kontrolowane przez patrole w terenie. I tak będzie również w czasie zbliżającego się weekendu. Policjanci obejmą szczególnym nadzorem miejsca szczególnie uczęszczane przez mieszkańców Kociewia. W ramach pełnionej służby Starogardzcy funkcjonariusze będą kontrolować, czy osoby przebywające w parkach, korzystające z terenów zieleni, skwerów oraz piesi stosują się do aktualnych zasad i ograniczeń. Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza mandatem karnym w wysokości do 500 zł, sanepid może na taką osobę nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.

Mundurowi apelują, aby dla naszego wspólnego dobra, na co dzień korzystać z maseczek, czy innych elementów odzieży, które pozwolą nam zasłonić usta i nos. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez. W związku z tym w kontaktach towarzyskich warto rozważyć możliwość korzystania z rozwiązań technologicznych takich, jak komunikatory, wideo konferencje czy portale społecznościowe.

Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia naszego i osób nam najbliższych. Stosując się do przepisów, zwiększamy nasze bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Szczegółowe informacje i aktualne przepisy można znaleźć na stronie www.gov.pl, w zakładce Aktualne zasady i ograniczenia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie

kiedy
2020-11-07 16:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-07 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-12 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-15 17:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany