POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PODCZAS ZIMOWYCH FERII

fot. KPP w Starogardzie Gdańskim
Już od pierwszych dni ferii starogardzcy policjanci prowadzą działania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Mundurowi sprawdzają miejsca na świeżym powietrzu, w których młodzież korzysta z walorów zimowej aury. Policjanci sprawdzają tzw. „dzikie lodowiska”, górki, place zabaw oraz sklepy i galerie. Podczas codziennych patroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, aby uczniowie wybierali bezpieczne miejsca do zabawy i wypoczynku.
REKLAMA

Od poniedziałku 4 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim dbają o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży w czasie ferii. W ramach prowadzonych działań, podczas codziennych patroli mundurowi kontrolują miejsca zabaw na świeżym powietrzu. Funkcjonariusze sprawdzają place zabaw, górki oraz miejsca, gdzie są stawy, oczka wodne oraz tzw. „dzikie lodowiska”.

Tegoroczna, zimowa aura sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, dlatego policjanci kontrolują również miejsca, w których może dochodzić do demoralizacji dzieci i młodzieży. Mowa tu o różnego rodzaju pustostanach, miejscach odosobnionych, parkach i skwerach. Funkcjonariusze kontrolują również sklepy wielkopowierzchniowe oraz galerie.

Okres ferii zimowych to czas wytężonej pracy dla wszystkich funkcjonariuszy pracujących w terenie. Dlatego mundurowi apelują, aby rozmawiać z dziećmi o bezpiecznych formach wypoczynku. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń, to właśnie rodzice i opiekunowie w pierwszej kolejności powinni poruszać z dziećmi a tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Należy nieustannie przypominać i przestrzegać przed wchodzeniem na zamarznięte rzeki, jeziora i stawy oraz zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic oraz zamarzniętych zbiorników wodnych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie