PO SŁUŻBIE RATOWALI TONĄCYCH

fot. KPP w Starogardzie Gdańskim
Policyjny wykładowca ze Szkoły Policji w Słupsku pospieszył na ratunek tonącym osobom. Wspólnie z inną policjantką uratowali osoby znajdujące się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Działania ratownicze podjęli w czasie wolnym, po za godzinami służby.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br. na niestrzeżonym kąpielisku nad jeziorem w miejscowości Płaczewo niedaleko Starogardu Gdańskiego. W pewnym momencie asp. Robert Małecki usłyszał krzyk dziecka wołającego o pomoc. W wodzie zauważył dwie tonące osoby, którym popłynął na pomocą. W trakcie holowania do brzegu pierwszej osoby, podpłynęła do niego sierż. Honorata Betlejewska z Komendy Powiatowej w Starogardzie Gdańskim i przejęła tonącą kobietę wyciągając ją na brzeg. Policjant popłynął po kolejną tonącą osobę, która była już pod wodą. Po zanurkowaniu udało mu się ją przechwycić i odholować na brzeg.

Drugą osobą był mężczyzna w wieku około 35 lat, który jak się okazało wszedł do wody po spożyciu alkoholu. Kiedy stracił grunt pod nogami zaczął tonąć. Na ratunek pospieszyła mu żona, która w wyniku utraty gruntu pod nogami oraz zdenerwowania zaczęła również tonąć. Po zakończonej akcji ratowniczej, gdy obie osoby doszły już do siebie policjanci przeprowadzili z nimi rozmowę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą i rozsądnego korzystania z kąpieli. Policjanci jeszcze przez pewien czas od zakończenia akcji ratowniczej obserwowali stan psychofizyczny obu ratowanych osób - u żadnej z nich nie wystąpiły objawy mogące świadczyć o bezpośrednim zagrożeniu zdrowia i życia.

Warto również podkreślić, że zdecydowana większość osób obserwujących to zdarzenie, przyjęła rolę biernych obserwatorów całej sytuacji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie

kiedy
2020-02-29 16:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 18:00
miejsce
Skarszewskie Centrum Sportu,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-11 18:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany