Nowy radiowóz dla dzielnicowych w Starogardzie Gdańskim
Nowy radiowóz trafił do dzielnicowych
Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się uroczystość przekazania nowego oznakowanego radiowozu marki Skoda Octavia z silnikiem o mocy 110 KM. Samochód został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji oraz budżetów lokalnych samorządów.
Współfinansowanie zakupu
W kosztach zakupu partycypowały Urząd Miasta Starogard Gdański, Urząd Gminy Starogard Gdański oraz Urząd Gminy Bobowo. Kluczyki do auta wraz z życzeniami przekazali przedstawiciele samorządów: Prezydent Janusz Stankowiak, Wójt Artur Osnowiski oraz Elżbieta Ratyńska zastępca wójta Gminy Bobowo.
Wsparcie dla działań patrolowych
Mł. insp. Adam Bork Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podziękował za wsparcie i podkreślił, że nowy radiowóz ułatwi pracę dzielnicowych oraz przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i gości gmin. Już teraz samochód będzie wykorzystywany do realizacji codziennych zadań służbowych na terenie gmin miejskiej i wiejskiej Starogard Gdański oraz gminy Bobowo.
Dziękujemy za wsparcie i pomoc samorządów na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. - mł. insp. Adam Bork
źródło informacji: KPP w Starogardzie Gdańskim / policja.pl









