Napad z użyciem gazu w Starogardzie Gdańskim: zatrzymano sprawców
Rozbój w mieszkaniu
Do przestępstwa doszło w jednym z budynków w Starogardzie Gdańskim. Dwóch zamaskowanych mężczyzn otworzyło przymknięte drzwi, weszło do mieszkania i obezwładniło 58-latka przy użyciu środka obezwładniającego. Napastnicy zabrali dwa telefony komórkowe oraz pieniądze. Łączna wartość strat oszacowana została na 1300 zł.
Działania policji i zatrzymanie
Miejscowi kryminalni natychmiast podjęli czynności: przeanalizowali zapis monitoringu, ustalili rysopisy sprawców oraz przesłuchali świadków. W działaniach uczestniczył pies tropiący, a szeroko zakrojona praca operacyjna pozwoliła na zatrzymanie podejrzewanych jeszcze tego samego dnia.
„Dzięki analizie monitoringu i pracy operacyjnej zatrzymaliśmy podejrzanych w krótkim czasie” - KPP w Starogardzie Gdańskim
Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli pojemnik z gazem, kominiarki oraz odzyskali skradzione telefony. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów. Wobec 19 i 20-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem środka obezwładniającego grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.
źródło informacji: KPP w Starogardzie Gdańskim / policja.pl









