DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS

fot. KPP w Starogardzie Gdańskim
Ważnym elementem naszego bezpieczeństwa jest wiedza z kim kontaktować się w sytuacji zagrożenia. W ramach kampanii społecznej „Dzielnicowy bliżej nas”, której celem jest budowanie i utrzymanie dobrego kontaktu Policji ze społeczeństwem, funkcjonuje mobilna aplikacja pn. „Moja Komenda". Dzięki niej użytkownicy smartfonów mają ułatwiony kontakt ze swoim dzielnicowym. To darmowe narzędzie zostało opracowane na urządzenia mobilne pracujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS i znacznie ułatwia kontakt z Policją.
REKLAMA

Aplikacja „Moja Komenda” powstała w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” i umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po imieniu lub nazwisku. Aby nawiązać połączenie telefoniczne z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie. W ten sposób możemy nie tylko dodzwonić się do swojego dzielnicowego, ale również do dyżurnego najbliższej jednostki policji.

Po zainstalowaniu tej aplikacji od razu możemy z niej korzystać. Co ważne aplikacja „Moja Komenda” jest bardzo intuicyjna oraz nie wymaga do pracy dostępu do Internetu. Jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów do jednostek policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju. Baza danych zawiera informacje ważne dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu kraju.

Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Wówczas wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy, komisariatu lub posterunku.

Informacje o funkcjonariuszach, którzy pełnią funkcję dzielnicowych na terenie powiatu starogardzkiego, można również znaleźć na stronie Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim:

http://www.starogardgdanski.policja.gov.pl/m13/dzielnicowi/62859,Dzielnicowi.html

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie