27 czerwiec 2014

Żegnaj szkoło, witaj labo

To już dziś! Dzień oczekiwany przez niemalże wszystkich uczniów, tych małych i tych większych. Jeszcze tylko galowy, strój, odebranie świadectwa, a później można w końcu odpocząć, od klasówek, prac domowych i ciężkich tornistrów.
Koronawirus
pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Ponad 5 milionów polskich uczniów zaczyna dzisiaj upragnione wakacje. Przez 2 miesiące będą odpoczywać od szkolnej ławki i uczniowskich obowiązków. Do szkół powrócą tradycyjnie 1 września.

Jaki upominek dla belfra?

Na ulicach, od samego rana dostrzec można młodych ludzi ubranych w odświętne stroje, z kwiatami w dłoniach. Chociaż niektórzy wdzięczność swoim profesorom pragną wyrazić w inny sposób. W ostatnich latach popularne stają się coraz droższe "upominki" dla nauczcieli. Wśród nich znajdują się alkohole, sprzęt elektroniczny, a nawet droga biżuteria. Takie formy wyrażania wdzięczności za trud włożony w edukację naszych pociech stawiają często pedagodów w niezręcznej sytuacji. Są jednak tacy, którzy chętnie korzystają z życzliwości rodziców swoich uczniów.

Nie wszyscy jadą na wakacje

Podczas, gdy uczniowie będą wypoczywać na koloniach i obozach, w placówkach oświatowych tradycyjnie przeprowadzane będą prace remontowe. Dzięki temu dzieci we wrześniu wrócą, do odnowionych sal.

Niestety nie wszystkie pociechy będą mogły doświadczyć wakacyjnych przygód. Wielu rodziów nie jest w stanie zapewnić swoim dzieciom wypoczynku poza domem, ze względów ekonomicznych. Istnieje wiele organizacji, które starają się zorganizować wypoczynek dla uczniów będących w najtrudniejszej sytuacji materialej.

Po wakacjach do szkoły z darmowym podręcznikiem

Jak wiadomo nie od dziś wakacje to czas, w którym rodzice muszą mocno "łapać się" za kieszeń. Dzieci chcą korzystać z wypoczynku, kolonii, obozów, za które niejednokotnie słono płacimy. Dodatkowo do szkoły nasze pociechy muszą wrócić z nowym "ekwipunkiem". Zakup podręczników, zeszytów i całej reszty potrzebnego wyposażenia nie jednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Z pomocą stara się przyjść państwo. We wrześniu najmłodsze dzieci skorzystają z darmowego podręcznika przygotowanego przez MEN. Elementarz wzbudza różne emocje wśród rodziców pierwszaków. W kolejnych latach darmowe podręczniki mają trafiać do coraz większego grona uczniów. Powinno to nieco odciążyć domowe budżety polskich rodziców.

Mamy nadzieję, że wakacje będą dla dzieci i młodzieży czasem beztroskiej zabawy i wypoczynku. Życzymy wszystkim, aby we wrześniu wrócili zdrowi, opaleni z zapałem do nauki na kolejne 10 miasięcy.

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie

kiedy
2020-11-07 16:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-07 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-12 19:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-15 17:00
miejsce
Kino Sokół, Starogard Gdański, al....
wstęp biletowany