26 czerwiec 2020

Morawiecki: jesteśmy coraz bliżej powrotu do gospodarczej normalności

fot. PAP
Polska jest coraz bliżej powrotu do gospodarczej normalności, bo naszą gospodarkę udało się “przechować” przez trudne miesiące pandemii - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w spółce Polcar w podwarszawskim powiecie piaseczyńskim.
REKLAMA

Szef rządu dodał, że tylko w powiecie piaseczyńskim z Tarczy Finansowej skorzystały setki firm, a wysokość pomocy sięgnęła 0,5 mld zł, co pozwoliło uratować 20 tys. miejsc pracy.

“Naszą gospodarkę udało się przechować przez te trudne miesiące pandemii i teraz z nadzieją wypatrujemy powrotu do normalności. Sądzę, że jesteśmy bliżej, niż myśleliśmy wcześniej, powrotu do gospodarczej normalności” - powiedział premier Morawiecki.

Premier odwiedził w piątek firmę Polcar, której siedziba znajduje się w Wólce Kosowskiej, w gminie Lesznowola w powiecie piaseczyńskim. Spółka zajmuje się dystrybucją części samochodowych, które wysyła praktycznie do każdego z europejskich państw, Stanów Zjednoczonych i Afryki.

Morawiecki przyznał, że firmie Polcar udało się przetrwać trudny czas pandemii bez pomocy państwa, ale dodał, że "jeżeli pomoc będzie potrzebna to jej udzielimy", ponieważ rząd dba o firmy z polskim kapitałem.

Właściciel firmy Polcar Andrzej Senkowski, powiedział, że spółka, która została założona w 1986 roku i zaczynała od jednego pracownika, zatrudnia obecnie ponad 650 osób, a wszystkie wypracowane środki są ponownie inwestowane w rozwój.

“Skutecznie inicjujemy produkcję polskich małych i średnich firm, a około 25 proc. naszego eksportu to części wyprodukowane w Polsce” - powiedział szef Polcaru.

Dodał, że w czasie pandemii spółka nie zwolniła ani jednego pracownika, chociaż w kwietniu sytuacja była bardzo trudna. Zaznaczył, że obecnie sytuacja poprawiła się, bo w maju i czerwcu spółka zanotowała już znaczne wzrosty.

Polcar opiera swoją sprzedaż na współpracy z niezależnymi firmami posiadającymi doświadczenie i znajomość lokalnego rynku. Autoryzowana sieć handlowa Polcar skupia w Polsce kilkunastu przedstawicieli handlowych i zaopatruje w części samochodowe kilka tysięcy hurtowni, sklepów i warsztatów. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski, Piotr Gozdowski

pif/ pgo/ skr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Starogardzie